13 C
Скопје

Земјотрес со јачина од 3,2 степени го стресе Јадранот

Епицентарот бил на 100 километри јужно од Сплит.

Утринава земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала е почувствуван на Јадранот.

Епицентарот бил на 100 километри јужно од Сплит.

Станува збор за е сеизмички активна област каде што се забележани десетици земјотреси во последните неколку недели.

Поврзани вести

ВИДЕО | Се слушна ѕвоното во Детската клиника: Малата Ана ја доби борбата со болестите

Слободен печат

Утре се одбележува Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот

Слободен печат

Бегал од полиција, па со 140 км на час удрил во лежечки полицаец

Слободен печат

Двајца станари со деменција побегнале од старечкиот дом во Тенеси благодарение на воената обука, персоналот казнет

Слободен печат

Деспотовски: Заврши времето на евтина работна сила, немаме луѓе за извоз

Слободен печат

Успорената демографија нема да ја сопре Кина

Гидеон Рахман/Financial Times

Остави Коментар