18 C
Скопје

Tag : Јадранот

Вести Регион

Земјотрес со јачина од 3,2 степени го стресе Јадранот

Горан Наумовски
Утринава земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала е почувствуван на Јадранот. Епицентарот бил на 100 километри јужно од Сплит. Станува збор за...