18 C
Скопје

Tag : стресе

Вести Регион

Земјотрес со јачина од 3,2 степени го стресе Јадранот

Горан Наумовски
Утринава земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала е почувствуван на Јадранот. Епицентарот бил на 100 километри јужно од Сплит. Станува збор за...
Вести Регион Слајдер

Нов, силен земјотрес ја стресе Хрватска

Горан Наумовски
Нов силен земјотрес е почуствуван во Хрватска. Првичните информации се дека тој бил со магнитуда од 5,5 степени по Рихтеровата скала. Потресот е регистриран на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката Лори доби два месеци казна затвор за учество во измамата која ги стресе САД

Слободен печат
Актерката Лори Лофлин доби казна затвор во времетраење од два месеци за учество во скандалот што ги потресе САД, порзан со митото и корпуцијата при...
Еспресо Шоу биз

Нов скандал го стресе Холивуд: Анџелина Џоли го губи старателството над децата

Слободен печат
Актерката Анџелина Џоли се уште се бори да го задржи примарното старателство над своите деца со Бред Пит, иако тој бара подеднакво да бидат вклучени...
Еспресо Шоу биз

Погледнете ова е СОВРШЕН ЗАДНИК – Кендал Џенер го СТРЕСЕ ИНСТАГРАМ (ФОТО)

Слободен печат
Кендал Џенер, една од сестрите од ријалити семејството Кардашијан, освои многу модни писти ширум светот и стана муза на познатите дизајнери. Една од најплатените манекенки...
Еспресо Шоу биз

Со провокативна фотка го стресе Инстаграм – Погледнете ја згодната Лејла Рамковска (ФОТО)

Слободен печат
Лејла Рамковска меѓу народот позната како ќерка на познатиот Велија Рамковски поранешен сопственик на веќе непостоечката А1 телевизија и неколку други медиуми и поранешна сопруга...
Вести Македонија

Земјотрес ја стресе Гевгелија

МИА Агенција
Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во Гевгелија и околината. Земјотресот од телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија,...