33.8 C
Скопје

Нов, силен земјотрес ја стресе Хрватска

Првичните информации се дека тој бил со магнитуда од 5,5 степени по Рихтеровата скала. Потресот е регистриран на 45 километри југоисточно од Загреб.

Нов силен земјотрес е почуствуван во Хрватска. Првичните информации се дека тој бил со магнитуда од 5,5 степени по Рихтеровата скала. Потресот е регистриран на 45 километри југоисточно од Загреб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поврзани вести

Каталонските сепаратистички политичари се ослободени од затвор

Слободен печат

Заев: Ќе одам во Софија повторно и повторно и повторно…

Андреја Ристески

Левица поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Уставниот суд, Сали Мурати

Слободен печат

Израелците изложени на делта сојот ќе бидат ставени во карантин

Слободен печат

Заев: Европа има проблем со самата себе, Балканот демонстрира европски вредности

Андреја Ристески

Генерал Волтерс: Придонесот на С. Македонија во НАТО е од витално значење за мирот и стабилноста на Западен Балкан и Европа

Слободен печат

Остави Коментар