21.8 C
Скопје

Нов скандал го стресе Холивуд: Анџелина Џоли го губи старателството над децата

Актерката Анџелина Џоли се уште се бори да го задржи примарното старателство над своите деца со Бред Пит, иако тој бара подеднакво да бидат вклучени во животот на наследниците.

Странските медиуми наведуваат дека актерката најверојатно ќе ја загуби оваа битка. Поминаа три години откако актерката поднесе барање за развод од Бред Пит, а тие се уште не го заклучиле договорот за старателство над петте малолетни деца.

Децата живеат со мајката по разводот, а иако Бред се повеќе време поминува со нив, Анџелина и понатака настојува да ја има улогата на примарен родител.

профимедиа

– Многу малку е веројатно дека Анџелина ќе го задржи примарното старателство. Судот нема докази дека Бред е неподобен родител, не постојат докази за злоставување на децата или дрога и алкохол од страна на Бред, па најверојатно судијата ќе додели заедничко старателство, па така Анџелина ќе го загуби целосното старателство над децата. Анџелина е многу неразумна. Бред е добар татко, се грижи за своите деца, изјави калифорнискиот адвокат за семејно право Дејвид Писара.

Профимедиа

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар