За првпат прозборе во емисија: Ѓорѓе Давид ги раскажа сите детали за борбата со коронавирусот! (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Популарниот Ѓорѓе Давид го имаше првото гостување на телевизија по битката со коронавирусиот.

Славниот музичар беше гостин во емисијата „Амиџи Шоу“, каде во детали раскажа за првиот ден кога започнале симптомите, па се до последниот ден.

– Најпрво го изугив чуството за мирис и вкус, потоа започнаа да ми трнат сите мускули на телото, па следуваше нагло покачување на температурата – изјави Давид во емисијата.

Погледнете го целиот разговор:

Видео на денот