Tag : емисија

Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс се присети на борбата со коронавирусот: Чувствував дека коските ми се направени од крекери! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатиот актер Том Хенкс и неговата сопруга, актерката и пејачка Рита Вилсон беа првите холивудски актери кои заболеа од коронавирусот. Да потсетиме, тие двајца се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Елена Велевска наскоро во улога на водителка: Погледнете на која телевизија ќе има своја емисија! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од нашите најпознати фолк-пејачки, Елена Велевска од септември ќе имаме прилика да ја видиме за првпат и како водителка. Имено, Елена ќе биде новата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка со шокантна изјава: Сакам да се бакнувам со Цеца или Брена!

Васко Спасоски
Откако се разведе, фолк пејачката Славица Ќуктераш често може да ја слушнете како шокира со своите изјави. Исклучок не беше ниту емисијата „DeToxic“, каде пејачката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со години ја следи и ја малтретира: Младата српска пејачка веќе не можеше да крие што и се случува! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Пејачката и поранешна ријалити ѕвезда Теодора Џехверовиќ, беше гостинка во емисијата со Огњен Амиџиќ, каде меѓудругото зборуваше и за девојка која веќе подолго време ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Водителот Огнен ќе го памети овој роденден: Гостите му донесоа подароци, торти, а се заигра и чочек среде емисија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Очигледно познатиот српски водител Огнен Амиџиќ уште долго ќе ја памети неговата последна емисија, која се сними вчера. На водителот му беше роденден, а неговите...
Забава Магазин Магазин слајдер

Се случи и тоа: Прв Афроамериканец во познато реално шоу, по 18 години емитување! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Афроамериканецот Мет Џејмс (28) е првиот младоженец со темна боја кој учествувал во емисијата „Bachelor“ (Младоженец“, која се прикажува од 2002 година и трае веќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана Дапчевиќ: Седум години го чекав Вук, сите знаат што преживеавме јас и Милан! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Нашата, но и српска пејачка, Тијана Дапчевиќ беше една од гостинките во популарната емисија „Магазин Ин“ каде се зборуваше на разни теми, од криерата, бракот,семејните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стигнаа резултатите од тестот за коронавирусиот на познатиот водител Огнен Амиџиќ!

Васко Спасоски
Авторот и водител на емисијата „Амиџи шоу“, Огнен Амиџиќ се тестираше од коронавирус откако дознал дека одбојкарот Александар Атанасиевиќ, кој наводно гостувал во неговата емисија,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Паника по снимањето на „Амиџи шоу“: Еден од гостите позитивен на коронавирус, се огласи и водителот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Одбојкарот Александар Атанасијевиќ, по враќањето од Италија, каде го помина најтешкиот период за време на пандемијата на коронавирус, беше тестиран петпати и имаше негативни тестови,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Васил Тупурковски Циле, со нова тура интересни приказни ќе биде гостин во новата 1на1, во недела од 18.30 на Канал 5. Минатата недела, Жаре и...