Вујо ја освои Битола, Еурофарм Работник реди порази во СЕХА!

Денеска во својот осми натпревар од СЕХА Газпром лигата во салата „Боро Чурлевски“ составот на Еурофарм Работник загуби со 27:28 од ППД Загреб.

После првото полувреме Хрватите имаа предност од четири голови разлика (12:16), а македонскиот претставник во вториот дел беше подобар, но на крајот го претрпе и петтиот пораз по ред во регионалното натпреварување.

Битолчани во ниту еден момент не беа во позитива, иако се доближуваа на „минус еден“ неколку пати во текот на мечот.

Кај избраниците на Весели Вујовиќ се одвои Златко Хорват со 10 голови, а на спротивната страна Владислав Остроушко имаше седум погодоци.

На табелата во групата „Б“ ППД Загреб е на третото место со 15 бодови од седум натпревари, а Еурофарм Работник на четвртата позиција со девет бодови од осум натпревари.

Прочитајте и...  Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат