Tag : златко хорват

Ракомет Спорт

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат
Хрватскиот репрезентативец по 18 години поминати во Загреб, одлучи да го напушти тимот и од наредната сезона ќе настапува во поранешниот македонски шампион, Металург. Хорват...
Ракомет Спорт

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат
Хрватскиот ракометен репрезентативец Златко Хорват, по 18 години играње за Загреб, летово се одлучи да си замине и негов нов клуб е поранешниот македонски шампион...
Ракомет Спорт

Вујо ја освои Битола, Еурофарм Работник реди порази во СЕХА!

Слободен печат
Денеска во својот осми натпревар од СЕХА Газпром лигата во салата „Боро Чурлевски“ составот на Еурофарм Работник загуби со 27:28 од ППД Загреб. После првото...