Вучиќ пристигна во Истанбул, Ердоган го дочека со најголеми почести

Српскиот претседател Александар Вучиќ попладнево пристигна во Истанбул каде ќе се состане со неговиот турски колега, Реџеп Таип Ердоган.

По тој повод, Вучиќ се огласи преку својот Инстаграм налог, насловен како „Иднина на Србија“, на кој објави фотографии од дочекот.

Вучиќ и Ергодан, според медиумските најави, ќе се сретнат утре попладне на работен ручек.

Претседателот на Србија беше дочекан со почесен кордон на аеродромот во Истанбул.

„Не мора да кажувам колку ќе бидат важни разговорите со турскиот претседател“, рече Вучиќ пред поаѓање за Истанбул.

Прочитајте и...  МБА: Независноста и професионалноста на НБ клучни за задржување на финансиската стабилност

Поврзани вести

ВИДЕО: И Макрон воведува карантин во Франција, почнува од петок

Слободен печат

ВИДЕО: Меркел ја затвора Германија, карантин од 2 ноември

Слободен печат

Рекордни 870 новозаболени во Македонија, 14 пациенти починаа

Слободен печат

Маричиќ: Целта на предлог-законот е пописот повеќе да не биде политичко прашање

Илинка Иљоска

Болниците во Словенија бараат волонтери, расте бројот на заразени лекари

Илинка Иљоска

Маричиќ: Зошто да не се обидеме и судењата да бидат онлајн?

Слободен печат

Остави Коментар