• реџеп таип ердоган

„Кога волот доаѓа во палатата, тој не станува крал“ – новинарка обвинета за навреда на Ердоган

Турскиот суд одреди притвор за новинарката Седеф Кабас поради обвинение за навреда на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и кршење на законот со кој досега беа осудени десетици илјади луѓе, објави турската Си-Ен-Ен. Полицијата ја приведе Кабас околу два часа по полноќ и најпрво ја одведе во главната полициска станица во Истанбул, а потоа ја …

„Кога волот доаѓа во палатата, тој не станува крал“ – новинарка обвинета за навреда на Ердоган Read More »