Вокер вечерва на средба кај Харадинај

Според тамошните медиуми, неговата посета ја искористил и за да влијае на составот и коалициите за идната влада.

Поранешниот шеф на Мисијата на ОЕБС на Косово, Вилијам Вокер вечерва ќе биде гостин кај премиерот во заминување Рамуш Харадинај.

Од канцеларијата на Харадинај велат дека средбата е планирана за во 19:30.

Посетата на Вокер на Косово е по повод 21 годишнина од случувањата во Рачка. Доаѓа на покана на вицепремиерот Беџет Пацоли.

Во изминатите неколку дена Вокер оствари повеќе средби со личности од политичката сцена на Косово. Според тамошните медиуми, неговата посета ја искористил и за да влијае на составот и коалициите за идната влада.

Прочитајте и...  Поради страв од коронавирусот се празнат полиците низ маркетите во Љубљана

Прочитај повеќе

Ципрас: Не можеш да бараш солидарност од ЕУ, а да не покажуваш солидарност и поддршка кон грчките острови

Слободен печат

Македонците започнаа да ги празнат продавниците (ФОТО)

Слободен печат

Сите здравствени установи во Грција ги отповикаа вработените од редовите отсуства

МИА Агенција

ССМ апелира за почитување на препораките за заштита од коронавирусот

МИА Агенција

Трет заразен со коронавирус во Хрватска: Маж кој работи во Парма е хоспитализиран во Риека

Слободен печат

Хрватски научник од СЗО: Потребна е претпазливост, но никако паника за коронавирусот

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фејсбук ќе забрани реклами за лекови или за превенција од новиот коронавирус

Слободен печат

Без струја утре делови од Центар и Кисела Вода

МИА Агенција

Шест деца позитивни на коронавирусот во Италија

Слободен печат

Ветер, грмотевици и град во Словенија и Хрватска

Слободен печат

Во Иран приведени 24 лица поради ширење гласини за новиот коронавирус

МИА Агенција

Рио се тресе, ама не од коронавирусот

Слободен печат