Војнески ни потврди: Се договоривме со Арсенал, доаѓа Илиев!

Арсенал во меѓувреме ги објави имињата на играчите на кои менаџерот Унаи Емери ќе смета на пред-сезонската турнеја како подготовка за новата сезона.

Меѓу нив не е Илиев, а нашиот чувар на мрежата веќе пронајде нов клуб каде што ќе има редовна минутажа во текот на натпреварите, а дефинитивно ќе му бидат потребни доколку сака да конкурира за голманската позиција и во националната А селекција кај селекторот Игор Ангеловски.

EPA-EFE

Потврдено ни е дека Илиев во наредната натпреварувачка сезона 2019/2020 ќе настапува како позајмица во редовите на словачкиот клуб Серед кој е предводен од македонскиот тренер Славче Војнески.

Токму Војнески потврди ексклузивно за „Слободен печат“:

– Има вистина, вчера во доцните часови и последните детали беа договорени со Арсенал. Во текот на денешниот ден очекуваме да пристигне Илиев – ни изјави Војнески.

Прочитајте и...  Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Минатата сезона во најсилната словачка фудбалска лига, тимот на Серед се најде на шестата позиција.

Прочитај повеќе

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вилијамс: Патував со 50 маски, ќе играм на секој турнир!

Слободен печат

„Чкембари“: Зошто не може истиот протокол да важи и за натпреварите на ФК Пелистер?

Слободен печат

Гурбанов: Мораме да бидеме многу внимателни против Силекс

Слободен печат

ЛШ: Силекс ќе ги одмери силите против Карабах

Слободен печат

Поп Ацев сепак не пливаше на маратонот „Тоше Проески“

Благоја Георгиевски

Не би се обложил на Пирло, но може да биде подобар од Зидан!

Слободен печат