Tag : илиев

Вести Македонија Слајдер Утрински Брифинг

Илиев за УБ: Арнериќ беше голема глумица и професионалец кој што сака да работи

Слободен печат
Со Неда Арнериќ се сретнав пред три месеци. Таа беше во Битола. Заврши претставата во која играше, и го подадов цвеќето на Неда. Не ме...
Вести Македонија

Илиев: Лажните вести прераснаа во глобален проблем

Слободен печат
Лажните вести се шират побрзо отколку традиционалните и затоа ни е потешко да се справиме со важните прашања како на пример природни катастрофи, терористички напади,...
Магазин Филм и ТВ

Неда Арнериќ и Диме Илиев од „Исправи се Делфина” се сретнаа по 20 години во Битола

МИА Агенција
Македонскиот актер Диме Илиев и српската актерка Неда Арнериќ, познати по своите улоги во легендарниот филм „Исправи се Делфина“, по 20 години се сретнаа повторно...
Спорт Фудбал

Арсенал ја потврди позајмицата на Илиев (ФОТО)

Слободен печат
Во петокот ексклузивно за „Слободен печат“ изјави нашиот тренер Славче Војнески кој го води токму Серед го потврди трансферот на Илиев. Чуварот на мрежата (24)...
Спорт Фудбал

Војнески ни потврди: Се договоривме со Арсенал, доаѓа Илиев!

Слободен печат
Арсенал во меѓувреме ги објави имињата на играчите на кои менаџерот Унаи Емери ќе смета на пред-сезонската турнеја како подготовка за новата сезона. Меѓу нив...
Спорт Фудбал

Вирус го зафати пола тим на Академија Пандев

Академија Пандев кој се наоѓа на припреми во Разлог, од вчера се соочува со проблеми. Цревниот вирус создаде проблеми на медицинскиот тим на Академија Пандев,...