Арсенал ја потврди позајмицата на Илиев (ФОТО) - Слободен печат

Арсенал ја потврди позајмицата на Илиев (ФОТО)

Во петокот ексклузивно за „Слободен печат“ изјави нашиот тренер Славче Војнески кој го води токму Серед го потврди трансферот на Илиев.

Чуварот на мрежата (24) дојде во Арсенал во летото 2012 година од редовите на струмичката екипа на Беласица.

Оттогаш Илиев имаше повеќе од 40 настапи за младинскиот тим. Со два настапи за У21 селекцијата на Македонија, а добива и повици во сениорскиот состав кај Ангеловски.

Одигра клучна улога во сезоната 2017/18 за У23 тимот на Арсенал и благодарение на тие перформанси беше награден со нов договор во јули 2018 година. „Топчиите“ предводени од Унаи Емери му се посакуваат се најдобро во дресот на Серед и со нетрпение очекуваат да се види неговиот континуиран развој.

Прочитајте и...  Барселона идната недела ќе направи сензационален трансфер

Словаците веќе и го промовираа нашиот голман, Илиев во ШКФ Серед.

Фото: skficlinicsered.sk

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

11 − 4 =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат