Во судница прикажана слика од крвавиот Џони Деп на носилки, актерот првпат кажа што му направила Амбер (ФОТО+ВИДЕО)

Амбер Хард и Џони Деп пристигнаа на суд, втор ден по ред.

Кога влезе во судницата Деп веднаш зема гел за дезинфекција со кој си ги истри рацете.

Судија во нивниот случај е Ендру Џорџ Линдзи Никол, а „News Group Newspapers“ издавачот на таблоидот „The Sun“ го застапува Адам Волански, додека адвокат на Деп е Дејвид Шиборн.

Судењето е предвидено да трае три недели.

профимедиа

Џони Деп истакна дека знаел дека неговиот брак со Амбер Хард е готов тогаш кога пронашол фекалии во креветот. Исто така, изјави дека за малку ќе останел без прст, кога Амбер го гаѓала со две шишиња вотка.

На прашањето дали земал кокаин во март 2015 година актерот одговори дека не се сеќава.

Прочитајте и...  Повеќечасовното носење маска може да го иритира лицето: Како да си помогнете?

Саша Вас, адвокатката на таблоидот „The Sun“, кој Џони Деп го тужи дека објавувал невистини дека тој ја тепа Амбер, му замери на Деп што „ги предвидува прашањата“, кажувајќи му дека ќе „постави прашање“.

профимедиа

Саша изјавила дека Деп ја удрил Амбер повеќе од еднаш, кога му се смеела. Таа изјави дека ја „удрил три пати“, додека Деп одговори дека тоа не е вистина.

Исто така наведе дека Деп тогаш се онесвестил, се извинувал, плачел и говорел дека тоа никогаш нема да се повтори. Деп изјави дека никогаш не ја удрил, така што наведеното никогаш не се случило.

профимедиа

Кога бил прашан дали пуши, Деп изјавил „Да, имам ужасна зависност од никотин“, но додаде дека никогаш не бил „зависен од кокаин“.

Прочитајте и...  Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Во наредниот момент Деп и префрли на застапничката на „The Sun“ дека не може да го прекинува кога ќе и падне на памет, на што таа одговори дека ќе го прекинува бидејќи мора да пројде низ бројни прашања.

Во судницата беше прикажана и сликата од Деп од болница, на која тој е крвав, по наводниот напад на Амбер на него, со две шишиња. Хард истакна дека тоа не е вистина и дека таа е таа која била „жртва на семејно насилство“

профимедиа

СКАНДАЛ поради ШОКАНТНО АУДИО: КОЈ е ВИСТИНСКИОТ насилник, ЏОНИ ДЕП или АМБЕР ХЕРД?

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Скандалозниот развод на Џони Деп и Амбер Хард поприма нови размери: Се спомува Илон Маск и секс во тројка

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат