5 C
Скопје

Tag : првпат

Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Жената со најдолги нокти во светот одлучи да ги исече за првпат по 30 години

Слободен печат
Ајана Вилијамс за првпат по 30 години одлучи конечно да ги исече своите нокти… Таа во 2017 година го постави Гинисовиот светски рекорд за најдолги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета за првпат во јавноста оваа година: Се појави во својата омилена боја и со омилената ташничка

Слободен печат
Ова јавно појавување на кралицата е прво од декември минатата година кога јавноста ја виде на домашната прослава, но и прво официјално откако започна пандемијата....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Хари за првпат по интервјуто разговарал со неговиот брат и татко: Разговорите воопшто не биле продуктивни

Слободен печат
Со неговата баба, кралицата Елизабета, до неодамна омилениот внук се уште не се слушнал… Принцот Хари, војводата од Сасекс за првпат разговарал со својот татко,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Оливера се огласи на Инстаграм, првпат по смртта на Балашевиќ

Слободен печат
По смртта на нејзиниот сопруг, Оливера Балашевиќ се немаше огласено во јавноста, а сега за првпат сподели објава на својот Инстаграм профил. Оливера Балашевиќ, сопругата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Џоди Фостер радувајќи му се на Златниот глобус за првпат јавно ја бакна својата сопруга

Слободен печат
Џоди Фостер додаде уште една статуетка во својата импресивна колекција со филмски награди. Овој пат таа го доби својот трет Златен глобус, и тоа за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Првпат во јавноста по поразот на изборите – Ликовите на Меланија и Доналд Трамп кажуваат сè!

Слободен печат
Трамп со намуртен израз на лицето со сопругата Меланија објави уште една своја должност… По поразот на претседателските избори Доналд Трамп мнгу пати се огласи...
Вести Свет Слајдер

Трамп првпат во јавност со заштитна маска

МИА Агенција
Американскиот претседател Доналд Трамп посети воена болница во предградието на Вашингтон и за првпат во јавност носеше заштитна маска поради пандемијата на коронавирусот. – Кога...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во судница прикажана слика од крвавиот Џони Деп на носилки, актерот првпат кажа што му направила Амбер (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Амбер Хард и Џони Деп пристигнаа на суд, втор ден по ред. Кога влезе во судницата Деп веднаш зема гел за дезинфекција со кој си...
Забава Магазин Магазин слајдер

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат
Додека многумина во карантинот пуштија брада, професионалниот модел и амбасадор за производи за нега на брада Карлос Коста го направи сосема спротивното, тој ја избричи...
Вести Регион Слајдер

Првпат ниту еден новозаразен од Ковид-19 во Косово

МИА Агенција
Во Косово вчера не е регистриран ниту еден нов случај на заразен од новиот коронавирус по извршените 138 тестирања, додека истиот ден се потврдени четири...