23 C
Скопје

Во што се маскираа децата на нашите познати личности: Хана на Тамара како принцезата Елса, а Илина на Сара Мејс во еднорог

Први април или популарно познат како Денот на шегата е еден од омилените денови меѓу најмладите бидејќи можат да се маскираат во нивните омилени јунаци и да се шегуваат со возрасните.

Дел од маскираните дечиња се прошетаа низ улици, а некои од нив забавата под маски ја организираа во нивните домови.

Ќерката на нашата позната пејачка Тамара Тодевска, малечката Хана за овој првоаприлски ден се маскирала во една од омилените дизниеви принцези, Елса од анимираниот филм „Frozen“.

Ќерката на Сара Мејс и Димитар Атанасовски, малечката Илина според фотографиите кои нејзината мајка и нашата позната пејачка ги објави на својот инстаграм- профил е маскирана во еднорог.

Малечката Илина изгледа неодоливо маскирана во едно од најубавите митолошки животни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)


Еден од синовите на нашиот познат поранешен кошаркар и актуелен претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија одбрал мошне оригинална маска инспирирана од некој страшен филм или видео игра.

Instagram
Instagram

Синот на нашата позната дизајнерка и шминкерка Фросина Ангеловска –  Фран, Горазд e маскиран во преслатко јагненце, а маската е дело на неговата мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angelovska Frosina (@frozi_fran)

Дизајнерката на социјалните мрежи споделуваше и видеа како со посебно внимание ја подготвува маската за нејзиниот син.

Низ скопските улици огромно внимание привлекоа и малечките дечиња од една скопска градинка кои беа маскирани во 101 далматинец од истоимениот анимиран филм.

Малечките далматинци ги расположија случајните минувачи додека правеа кратка прошетка со нивните воспитувачки, а некои од нив и го имитираа звукот на малите кученца.

Поврзани вести

Европска агенда на премиерот Заев – Работни посети на Брисел, Мадрид и Атина

Слободен печат

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

Мицкоски: Бараме датум и преговори со ЕУ веднаш

Во Израел има помалку од 1.000 активни случаи на заразени со Ковид-19

МИА Агенција

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар