• наши фаци

ВИДЕО | Деловски и Томи Тасев со прва заедничка песна: Германска продуцентската куќа ги поддржа македонските музичари

„Riot“ е првата заедничка песна на македонските диџеи и продуценти Деловски и Томи Тасев. Песната, која е во издание на продуцентската куќа „Smthngelse“ од Германија, веќе е промовирана на „Spotify“, „iTunes“ и сите поголеми стриминг платформи во светот. „Идејата за „Riot“ се роди лани во ноември. Најдов предобар машки вокал, кој веќе го испеа текстот и решив да направам песна базирана на …

ВИДЕО | Деловски и Томи Тасев со прва заедничка песна: Германска продуцентската куќа ги поддржа македонските музичари Read More »