22 C
Скопје

Tag : наши фаци

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Во што се маскираа децата на нашите познати личности: Хана на Тамара како принцезата Елса, а Илина на Сара Мејс во еднорог

М.Р
Први април или популарно познат како Денот на шегата е еден од омилените денови меѓу најмладите бидејќи можат да се маскираат во нивните омилени јунаци...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Елена Ристеска и го честиташе роденденот на нејзината мајка со фотографии полни спомени

М.Р
На својот инстаграм – профил, нашата пејачка Елена Ристеска, сподели фотографии од нејзината приватна галерија креирајќи уникатна честитка по повод роденденот на нејзината мајка.  ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО | Игор Џамбазов во дует со Емилија Џамбазова – Бавчанска: Новиот хит се вика „Мјау“

М.Р
Игор Џамбазов, Илина Арсова и нивната мачка Емилија повторно уживаат во спокојот на прекрасниот Дојран. На својот инстаграм – профил Игор Џамбазов заедно со Емилија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Лила со нови локни: Запознајте се со нејзиниот нов фризер!

М.Р
Лила е дама која секогаш внимава на својот изглед како јавна личност и секогаш изгледа средено од „глава до пети“. Овој пат за изгледот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Голото тело на Миа Костова го красат две нови тетоважи: Кое е нивното значење?

М.Р
Позната македонска водителка, а сега актуелна инфлуенсерка, Миа Костова, секогаш зборува отворено пред своите следбеници на бројни теми, а притоа не ги крие од јавноста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Дали Лила се враќа на музичката сцена?

М.Р
Можеби некои од вас ќе се присетат, а некои и заборавиле дека нашата позната водителка Лила пред повеќе од петнаесет години заплива и во музичките...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Антониа Гиговска во кратки панталони ужива на снегот

М.Р.
Антониа Гиговска на својот инстаграм – профил објави фотографии како ужива на снегот. Локацијата е откриена, Антониа заедно со момчето Иван Јованов и пријателите ужива...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мачорот на Лила наликува на еден познат рапер од 90 – тите: Рангар наскоро на сцената!

М.Р
Лила на социјалните мрежи често споделува фотографии од нејзиниот мачор Рангар кој е миленикот на семејството. Една фотографија од Рангар која Лила ја сподели на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Лила во сандали и кратко фустанче му се израдува на снегот

М.Р.
Сите се израдуваме на вчерашниот снег – и мали и големи, а секако тоа беше повод за игра и прошетка низ снежната прекривка во главниот...