Виљареал е новиот фудбалски хит во Шпанија! (ВИДЕО)

„Жолтата подморница“ продолжува со одличните партии на почетокот од сезоната во најсилната „Ла Лига“. Виљареал денеска во рамките од шестото коло во најдоброто шпанско првенство на домашен терен беше подобар од составот на Валенсија со резултат 2:1.

Уште во петтата минута беше досуден пенал за домаќините, прецизен од белата точка беше Пако Алкасер.

Гостите успеаја да стигнат до израмнување во 37 минута кога Гонсало Гуедеш со одличен удар од работ на казнетиот простор го совлада немоќниот Асенхо.

Дека животот пишува романи можевме да видиме во 69 минута, Валенсија практично го „избркаа“ својот досегашен играч Даниел Парехо во летниот период, а сега тој им пресуди со преубав удар од 20 метри го постави конечниот епилог.

Прочитајте и...  Ангеловски: Кулушевски донесе одлука - обратете се кај Јаховиќ зошто не е во репрезентацијата!

Моментно на првото место во генералниот пласман води Виљареал со 11 бодови, еден повеќе од Реал Мадрид, Хетафе, Кадиз и Гранада кои имаат по 10, додека Валенсија е на 12 место со седум бодови.

Еибар и Осасуна одиграа без голови во текот на неделната програма, а македонскиот репрезентативец Енис Барди одигра 82 минути за Леванте во гостинскиот пораз од Атлетик Билбао (2:0).

Поврзани вести

Митревски и Порто ремизираа против Киелце

Слободен печат

Лига на Европа: Наполи без Елмас поуспешен од Сосиедад

Слободен печат

Димитров со пресврт го победи Циципас во Виена

Слободен печат

Меси е како Хари Потер, ќе го фрлам телевизорот кога ќе се пензионира

Слободен печат

Поранешна руска тенисерка преживеала хорор во својот дом: Влегоа пет луѓе и ме врзаа, рацете ме болеа со денови

Слободен печат

Лига на Европа: Црвена Звезда пукна „петарда“, пораз на Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар