18.8 C
Скопје

ВИДЕО: Во „Пинг Понг стил“ – Македонија до четвртфинале, а Чешка ќе биде европски шампион!

Уште два дена останаа до првиот натпревар на македонската А репрезентација на Европското првенство, в недела од 18.00 часот во Букурешт против Австрија.

Официјалната фејсбук страница „GiveMeSport“ на еден интересен начин предвидува кои од репрезентациите ќе ја поминат групната фаза, кои ќе се најдат во осминафиналето, четвртфиналето, полуфиналето и на крај големото финале.

Во „Пинг Понг стил“ како што тие го дефинираат предвидувањето, со топчиња за пинг понг обоени со националните бои на сите 24 учесници, кое прво ќе падне во одводот, таа репрезентација ќе се пласира понатаму.

Неверојатен исход донесе ваквото интересно предвидување, Македонија во групата „Ц“ би била второпласирана зад Австрија, а пред Холандија и Украина.

Во осминафиналната фаза ќе ја елиминира селекцијата на Турција, а во четвртфиналето ќе заврши нашиот настап со пораз од Англија. На крајот верувале или не Чешка ќе ја освои титулата на ЕП.

ВИДЕО I Атлетик ја анализира играта на Македонија, имаат одличен пресинг

ВИДЕО I Атлетик ја анализира играта на Македонија, имаат одличен пресинг

Поврзани вести

Останаа уште само пет празни места во нокаут-фазата на Европското првенство

Слободен печат

ВИДЕО: Победа за Ериксен и осминафинале, Данска ја декласираше Русија во Копенхаген!

Слободен печат

Пандев: Им го отстапувам местото на помладите, треба повеќе вакви натпревари и повеќе искуство!

Слободен печат

Трстена: Така е во спортот, понекогаш не оди како што сакаме ние!

Слободен печат

Ангеловски ја имаше последната прес конференција како селектор на репрезентацијата!

Слободен печат

ВИДЕО: Холандија без грешка, Италијанците во осминафиналето против Австрија!

Слободен печат

Остави Коментар