13 C
Скопје

ВИДЕО: Трамп одржа уште една новинарска лекција: Никогаш не зборувајте на претседателот на таков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп на прес-конференција во Белата куќа денес луто го „искара“ новинарот на Ројтерс, Џеф Мејсон, кој го бомбардираше со прашања дали ќе го признае ео Бајден за претседател.

„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи имаше огромна измама. Ќе видиме колку брзо ќе се одвива промената на администрацијата, бидејќи времето не е на наша страна. Сè друго е. Факти, огромна измама што се случи. Не смее да се случи во ваква земја“. – рече Трамп.

Новинарот потоа го постави прашањето за време на говорот на Трамп, па Трамп го изгуби трпението.

„Вие сте лесна категорија. Јас сум претседател на Америка. Никогаш повеќе не му се обраќајте на претседателпотоа побара друг новинар да го постави прашањето.

Прочитајте и...  Пендаровски: Од политички причини, повторно се негира македонскиот јазик, иако е одамна верификуван од светската лингвистичка наука

Поврзани вести

ВИДЕО: Руската младина тотално „откачи“ на Тик Ток поради палатата на Путин: Објавата на Навални предизвика вистиска виртуелна треска

Илинка Иљоска

Од кандидат за премиер до наследник на Иџет Мемети: Насер Зибери избран за народен правобранител

Слободен печат

Димитров и Османи останаа без конкретен датум: Македонија не доби рок од Европската Комисија за анти-ковид вакцините

Слободен печат

Началник на клиника сексуално вознемирувал неподвижен пациент: Обвинението против докторот од Бања Лука е потврдено

И.И.

Снег и силен ветар ноќеска на Шапка: Се расчистува завеаниот пат низ викенд населбата

Слободен печат

Претседателот на Уставен суд Мурати на средба со Груби: Соодветна и правична застапеност и постоење на единственост во ставот меѓу сите судии како основни и најитни приоритети

Слободен печат

Остави Коментар