• Бајден

Анкета: Мнозинството Американци веруваат дека ниту Бајден ниту Трамп не се ментално способни за Белата куќа

Американските гласачи се главно скептични дека претседателот Џо Бајден е ментално способен за втор мандат, но истото го мислат и за неговиот најверојатен ривал на изборите, Доналд Трамп, покажуваат денеска објавените резултати од анкетата на Универзитетот Квинипијак. Според истражувањето, 64 отсто од испитаниците рекле дека Бајден (81) не е ментално способен за втор мандат, а …

Анкета: Мнозинството Американци веруваат дека ниту Бајден ниту Трамп не се ментално способни за Белата куќа Read More »