ВИДЕО | Судир на комбе и автобус во Русија, загинаа шест деца

Фото: Принтскрин

Во сообраќајна несреќа во Ставрополскиот регион во Русија загинаа шест деца, уште 18 лица се повредени. 

Во сообраќајната незгода учествувале три возила, помеѓу кои и автобус и камион во јужна Русија, пренесува ТАСС, а помеѓу повредените имало и осум деца кои се хоспитализирани.

Според првичните информации, камионот се поревртел и удрил во комбето со кое патувале децата од Волоград до градот Черкеск, пренесуваат тамошните медиуми.

Засега не се познати повеќе детали за случајот.

Видео на денот