ВИДЕО | Струмичанката Драгана Костова воодушеви во „Ѕвездите на Гранд“

Драгана Костова, Фото: YouTube - принтскрин

Струмичанката Драгана Костова во саботното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ со својот настап ги импресионираше публиката и жирито.

16-годишната Костова, која е во тимот на Марија Шерифовиќ, се натпреваруваше со песната „Suze za kraj“ од Даница Крстиќ и песната „Tek e 12 sati“ од „Electro Team“ и со голема умешност го потврди своето место во најпознатото Балканско музичкото натпревување.

Членовите на жирито повторно беа имресионирани од перформансот и Драгана со 6 гласа помина директно во следниот круг на „Ѕвездите на Гранд“.

Видео на денот