17.8 C
Скопје

Tag : Ѕвездите на Гранд

Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

„Тоа е шоу со шест кретени“: Аца Лукас со тешки зборови удри по „Ѕвездите на Гранд“ и откри зошто го напуштил жирито

СП. / В.Т.
Познатиот балкански пејач Аца Лукас беше еден од членовите на жирито на популарниот музички натпревар „Ѕвезддите на Гранд“, а сега ја откри и причината зошто...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ФОТО | Марија Груевска: Паниката која минатата недела се создаде на „Ѕвездите на Гранд“ има цена – 150 евра!

И.Ј.
Изминативе години, популарниот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“ се докажа како шоу во кое буквално сѐ е возможно, а кандидатите кои се натпреваруваат, се трудат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерките на Карлеуша мета на закани на социјалните мрежи поради „Ѕвездите на Гранд“

Слободен Печат
По дисквалификацијата на натпреварувачката Вања Кнежевиќ од српскиот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“, малолетните ќерки на Јелена Карлеуша почнале да добиваат бројни закани и навреди...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ воодушевени од нејзиниот танц: Водителката на „Sвездите на Гранд“ ја освои публиката

Слободен печат
Сања Кужет, водителката на шоуто „Sвездите на Гранд“, воодушеви со својот изглед во синоќешното шоу. Имено, Сања носеше минијатурен фустан на прерамки, во нежно розова...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете како се појави Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“! (ФОТО)

Слободен печат
Ниту оваа среда (7-ми октомври) Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ не дојде ништо помалку автентично облечена од минатиот пат. Снимките се објавени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија Шерифовиќ ја менува професијата: Престанувам да пеам, станувам јутубер

Слободен Печат
Популарната пејачка Марија Шерифовиќ која моментално не настапува поради ситуацијата со коронавирусот, се посвети на својата „нова кариера“, а тоа е „јутуберството“! Марија го објави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова се вика провокација: Јелена Карлеуша во проѕирен комбинзон на снимање! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ново снимање во студиото на „Гранд“ во Белград, значи и ново жешко издание на членката на жирикомисијата на „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша. Изминатите денови...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Јелена Карлеуша (42) вчера беше на снимање на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ во студиото на Гранд во белградската населба Кошутњак. Како и секогаш, ЈК...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Миленикот на жирикомисијата од „Ѕвездите на Гранд“, Гоце од Прилеп сними песна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Прилепчанецот Гоце Бошковски – Чоки е еден од оние македонски учесници во најголемото и најпопуларно регионално музичко натпреварување, музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“, кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жешката Карлеуша во црн фустан едвај ги задржи немирните гради! (ФОТО)

Васко Спасоски
Јелена Карлеуша (42) на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во тесна, провокативна креација, поради која многумина не знаеја каде да гледаат. Јелена на...