5 C
Скопје

ВИДЕО: Солзи на „Сан Паоло“, сите фудбалери на Наполи излегоа со дресови со бројот 10

Клубот во кој Диего Марадона ги доживеа најубавите моменти во кариерата, Наполи, вечерва се прости од својот најдобар играч во историјата.

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис најави дека ќе ја поддржи иницијативата на градоначалникот на Неапол, стадионот да се преименува во „Диего Марадона“.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Фудбалерите на натпреварот против Ријека во Лигата на Европа излегоа на теренот сите со дресови со бројот 10 за да му оддадат последна почит на неверојатниот „Ел Пибе“.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Јас сум бил себичен? Тоа е далеку од вистината

Поврзани вести

Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Јас сум бил себичен? Тоа е далеку од вистината

Слободен печат

Одбојкарите бараат идентична премија како и фудбалерите

Слободен печат

Врањеш: Нема лесни противници на СП

Слободен печат

Ракометарите на мегдан со Словенија

Слободен печат

Олимпијакос заинтересиран за Стефан Ристовски

Слободен печат

Карабатиќ бара промена на ракометни правила

Слободен печат

Остави Коментар