Tag : Дресови

Спорт Фудбал

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат
Во екипата на Барселона владее вистински хаос, фудбалерите ја загубија довербата во тренерот Кике Сетиен, првата ѕвезда на тимот Лионел Меси ги прекина преговорите за...
Спорт Фудбал

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат
Сите дресови на Ливерпул кои се пуштени во продажба оваа година се продадени, и тоа благодарение на заслужената освоена титула во Премиер лигата, но дел...
Ракомет Спорт

Вардар ги има најдобрите дресови во Лигата на шампионите!

Слободен печат
Дресовите на машкиот и женски ракометен клуб Вардар се и дефинитивно ги имаат најдобрите дресови во Лигата на шампионите. Така одлучија фановите на официјалниот сајт...
Спорт Фудбал

Со новиот дрес „Старата дама“ ќе ја освојува Лигата на шампионите (ФОТО)

Слободен печат
На порталот „Фути Хедлајнс“ се појавија гарнитури од дресовите на фудбалскиот клуб Јувентус за сезоната 2020/21. И натаму не е познато кога и дали актуелниот...
Кошарка Спорт

НБА лигата во иднина без броевите 8 и 24?

Слободен печат
Еден од најдобрите кошаркари во историјата на НБА лигата остави неизбришлива трага, а тоа може да се види по почитта која му ја оддаваат пред...
Спорт Фудбал

Барса ги откри дресовите за идната сезона (ФОТО)

Слободен печат
По експериментот со „коцкестиот“ дрес, Барселона се враќа на традицијата и во новата 2020/21 сезона дресот ќе има сино-црвени вертикални линии, а дресот е збогатен...
Спорт Фудбал

Дресот на Јуве за следната сезона е фантастичен (ФОТО)

Слободен печат
Иако се уште не ниту половина од оваа сезона, италијанскиот шампион Јувентус веќе ги крои плановите за новата. Денеска беше откриен дизајнот на дресот со...
Спорт Фудбал

Што означуваат ѕвездите на дресовите на фудбалските екипи!?

Слободен печат
Најголемите европски екипи ширум Европа како Баерн Минхен, Јувентус, Селтик и останати гиганти, имаат различни колекции на звездички на своите дресови. Дури и одредени репрезентации...
Спорт Фудбал

Напред „рисови“: Подготвени дресовите за мечот против Словенија! (ФОТО)

Слободен печат
Најдобрата македонска фудбалска репрезентација денеска против Словенија од 20.45 часот ќе го игра седмиот квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство 2020 година. Три бода...
Спорт Фудбал

Новите дресови на ПСЖ изгледаат фантастично (ВИДЕО)

Слободен печат
ПСЖ минатата сезона пријатно ги изненади фановите со одлуката на натпреварите во Лигата на шампионите наместо во „Најки“ да игра во дресови од брендот „Џордан“....