ВИДЕО: Пукање во Париз, двајца мртви, неколку повредени

Франција полиција/Фото: Принтскрин

Две лица загинаа и четворица се ранети во централниот дел од Париз откако во нив пукал човек на возраст од околу 60-на години, јавија париските медиуми.

Пукањето било во близина на курдски центар, јави БФМТВ. Напаѓачот бил приведен, засега не се познати мотивите за нападот. Полицијата ги повика жителите да ја избегнуваат таа област (10 арондисман) за движење.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот