ВИДЕО: Премиерата на филмот за Арета Френклин одложена за летото 2021 година

Премиерата на филмот „Respect“ за славната пејачка Арета Френклин веќе втор пат е одложена, а новиот датум е 13 август 2021 година, дури една година по првично закажаната премиера.

Оскаровката Џенифер Хадсон ја избра лично Арета пред таа да почине во 2018 година.

„Се сретнавме во Њујорк, а првата работа која ми ја кажа беше – Ќе освоиш и втор Оскар играјќи ме мене, зарем не? Одговорив дека ќе се обидам“, изјави Хадсон.

Режијата а филмот ја потпиша Лиесл Томи, а улогите ќе ги толкуваат Марлон Вајанс, Одра Мекдоналд, Форест Витејкер, Квин Латифах, Мери Џеј Блајџ и Марк Марон.

 

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 24 ноември: Ќе бидете расположени за љубов и за покажување емоции

Поврзани вести

ФОТО: Ова е ќерката на Горан Бреговиќ, која ја доби со танчерка од Сараево

Слободен печат

ФОТО| Попопуларна и од познатите: Таа е првата личност која успеа да собере 100 милиони следбеници на ТикТок

Слободен печат

Расправа меѓу историчарите: Ако Камала Харис е „втора дама“, дaли нејзиниот сопруг ќе биде „втор господин“?

Слободен печат

Гест за почит: Ед Ширан донираше 10.000 фунти за болницата која се грижеше за неговата покојна баба

Слободен печат

Марина Туцаковиќ поминува низ хемотерапија – Искрено, не се чувствувам подобро!

Слободен Печат

Колегите од „Амадеус бенд“ неутешни по смртта на Бојан: Немаше ниту еден здравствен проблем

Слободен печат

Остави Коментар