Tag : премиерата

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ќе почекаме уште малку – Одложена премиерата на „Wonder Woman 1984“

Слободен печат
Продолжението на филмскиот хит од 2017 година… Студиото „Warner Bros“ го одложи објавувањето на претстојниот филм за суперхерои „Wonder Woman 1984“. Филмот требаше да ја...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Коронавирусот ја одложи и премиерата на четвртото продолжение од „Матрикс“

Слободен печат
„Ворнер Брос“, одлучи да го одложи премиерното прикажување на четвртото продолжение од „Матрикс“, па така наместо во 2021 година, ќе се прикажува дури во 2022...
Еспресо Шоу биз

Пенелопе Круз блескаше покрај Бандерас на премиерата на филмот „Pain and Glory” во Лондон (ФОТО)

Слободен печат
Шпанските ѕвезди сјаеле во престолнината на Велика Британија, а друштво на црвениот тепих им правел Педро Алмодовар. “Pain and Glory”, филмот на шпанскиот режисер Педро...