Tag : одложена

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ќе почекаме уште малку – Одложена премиерата на „Wonder Woman 1984“

Слободен печат
Продолжението на филмскиот хит од 2017 година… Студиото „Warner Bros“ го одложи објавувањето на претстојниот филм за суперхерои „Wonder Woman 1984“. Филмот требаше да ја...
Вести Економија

МБА: Одложена отплата на кредити нема да има за сите корисници

МИА Агенција
Банките ќе овозможат втор период на одложена отплата на кредитите само за клиентите кои имаат реална, неопходна потреба како на пример да останале без работа,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Комисијата за избор и именување одложена по втор пат

Неизвесно е дали денеска ќе заврши Комисијата за избор и именување, откако беше и втор пат одложена. На второто продолжение пратеничката Ивана Туфегиќ побара да...