Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

„Скај њуз“ објави видео од пристигнувањето на спасувачките служби на местото на несреќата на кошаркарската ѕвезда, Коби Брајант.

Тој беше татко на четири деца, а најмалото негово дете се роди во јуни минатата година.

Со него во хелихоптерот биле уште четворица други.

Прочитајте и...  Бектеши: Стратегијата за енергетика до 2040 година целосно ќе го модернизира и трансфомира енергетскиот сектор

Прочитај повеќе

Кинескиот амбасадор во Москва тврди: Кина има вакцина за новиот коронавирус

МИА Агенција

Доларот профитира поради стравот од брзото ширење на коронавирусот

Слободен печат

Партијата на Харадинај бара да не се укинуваат таксите за српските производи

Слободен печат

Илјадници мајмуни заразени од коронавирус: Научниците експериментираат за да дојдат до ефикасна вакцина (ВИДЕО)

Слободен печат

Нетанјаху нареди да продолжат нападите врз појасот Газа

МИА Агенција

„ПЕТ ОД ПЕТ“: Кошаркарки на Јужна Дакота приредија шутерско шоу од пола терен! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

7 − четири =

Прочитај повеќе

Нови снимки на НАСА: На Антарктикот за шест дена се стопиле десет сантиметри мраз

Слободен печат

Продажбата на паметни телефони во Кина опадна за повеќе од една третина

МИА Агенција

Одреден судијата за „Ел Класико“, во Барса се крајно незадоволни!

Слободен Печат

Секаде е празно, се чувствува надреална атмосфера од непознатиот непријател

Слободен печат

Детали за инцидентот на карневал во Германија: Возачот намерно влетал во карневалската поворка

Слободен печат

Хрватска: Шест тестови за коронавирусот се негативни, пет нови сомнителни случаи во Риека

Слободен печат