ВИДЕО: Њокас го постигна четвртиот најубав гол на колото во Лигата на шампионите

Кевин Њокас имаше одлично деби пред навивачите на Вардар/Скопје, Македонија/22 септември/фото: Слободен печат: Драган Митрески

Кевин Њокас имаше фантастично деби пред навивачите на Вардар во Лигата на шампионите постигнувајќи осум гола во победата на „црвено-црните“ од 35:27 над Мешков Брест.

Со играта против Мешков, Кевин Њокас покажа дека заминувањето на Едуардо Гурбиндо нема да се почувствува на играта на Вардар, а за тоа колку беше добар Французинот, најдобро покажува податокот дека имаше стоотстотен учинок, осумте гола ги постигна од осум шута.

Токму еден од неговите голови се најде во изборот на ЕХФ за пет најубави голови во второто коло.
Најубавите голови во второто коло меѓу кои е и тој на Њокас може да ги последнете на следниот ЛИНК.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот