• ракометна лига на шампиони

Шампионот на Македонија следната сезона ќе игра во ракометната ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја објави официјалната ранг-листа според која шампионот на Македонија следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите. Според ранг-листата на ЕХФ, Македонија се наоѓа на осмото место, а првите девет имаат загарантирано место во елитното клупско натпреварување во сезоната 2023/24. Високиот пласман на Македонија на ранг-листата е поради Вардар кој два …

Шампионот на Македонија следната сезона ќе игра во ракометната ЛШ Read More »