Tag : ракометна лига на шампиони

Ракомет Спорт

Познат распоредот на натпревари: Вардарци почнуваат против Скубе и Мешков Брест

Слободен печат
Европската ракометна федерација веднаш по жрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, го одреди и распоредот на натпревари. Новата сезона стартува на 16/17 септември,...
Ракомет Спорт

Алушовски: Никого нема да потцениме, планот е пласман во Топ 8

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, смета дека неговиот тим доби тешка група во Лигата на шампионите но дека целта на „црвено-црните“ е пласман во наредната...
Ракомет Спорт

Тешка задача за Вардар во ЛШ: Црвено-црните ќе играат против „своите“ Гонзалез, Криштопанс, Карачиќ, Скубе, Душебајев…

Слободен печат
Новиот Вардар на есен ќе сврти нова страница во клупската историја, досегашниот сопственик Сергеј Самсоненко кој „донесе“ две титули си замина и на негово место...
Ракомет Спорт

ЕХФ го откажа женскиот фајнал фор

Слободен печат
Европската ракометна федерација одлучи да го откаже фајнал фор турнирот во женската Лига на шампиони кој требаше да се игра во Будимпешта. Ова е второ...
Ракомет Спорт

ЕХФ одреди: Вардар директно во ЛШ, Е. Пелистер во трка за вајл-карта

Слободен печат
Сè уште актуелниот европски шампион Вардар ќе биде сигурен учесник во Лигата на шампионите во наредната сезона, потврди ЕХФ. Европската куќа на ракометот исто така...
Ракомет Спорт

РФМ одлучи: Вардар во ЛШ, Еурофарм Пелистер во Лигата на Европа

Слободен печат
Управниот Одбор на ракометната федерација на Македонија на денешниот состанок ги одреди екипите кои ќе играат во европските купови во наредната сезона. Бидејќи сезонава е...
Ракомет Спорт

ЕХФ го теши Вардар што го елиминира со мизерна премија

Слободен печат
Европската ракометна федерација одлучи да ги укине осминафиналните и четвртфиналните дуели во Лигата на шампионите, со што му ја ускрати можноста на Вардар да ја...
Ракомет Спорт

ЧУДНА ОДЛУКА НА ЕХФ: Ракометниот Ф4 во Келн ќе се игра пред Нова година

Слободен печат
Европската ракометна федерација донесе една од најчудните одлуки за време на кризата со коронавирусот, завршниот фајналфор турнир во Лигата на шампионите ќе се одигра пред...
Ракомет Спорт

Откажани натпреварите на Вардар во СЕХА лигата и во ЛШ

Слободен печат
Натпреварите на ракометарите на Вардар во СЕХА-лигата и во Лигата на шампионите се одложени поради коронавирусот. Вардарци во недела требаше да го играат реванш натпреварот...
Ракомет Спорт

Алушовски: Ние сме европски шампиони, но поради состојбата во клубот не сме фаворити против Монпелје

Слободен печат
Европскиот шампион Вардар в сабота (17.30 ч.) во СРЦ Јане Сандански против екипата на Монпелје ги завршува настапите во групната фаза од ракометната Лига на...