ВИДЕО | Метју Меконахи го позајми гласот на Елвис Присли во новата анимирана комедија на „Нетфликс“

Фото: Принтскрин Инстаграм - ЈуТјуб

Анимираниот филм наречен „Agent Elvis“, во кој главниот лик е Елвис Присли, доаѓа на „Нетфликс“ во март оваа година. Познатиот актер Метју Меконахи му го позајмува гласот на кралот на рокенролот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Netflix US (@netflix)

„Елвис Присли го менува својот комбинезон за „џетпак“ кога ќе биде примен во тајна владина шпионска програма за борба против мрачните сили кои ѝ се закануваат на земјата што ја сака – сето тоа додека ја работи својата секојдневна работа како крал на рокенролот“, се вели во дневникот на серијата, според „Variety“.

Анимираниот филм „Agent Elvis“ е создаден заедно од Присила Присли и Џон Еди.

„Од времето кога Елвис беше момче, тој отсекогаш сонуваше да биде суперхерој кој се бори против криминалот и го спасува светот! Агентот Кинг му дозволува да го прави токму тоа“, рекла Присила Присли, пренесува NME.

Погледнете го трејлерот во продолжение:

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот