3 C
Скопје

Tag : елвис присли

Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Детали од животот на Елвис Присли: Сакал да ја надмине славата на Битлси

Слободен Печат
Еливс Присли беше идол на целиот свет. Тој стана легенда уште додека беше жив, соборувајќи ги сите рекорди – за дваесет години кариера, објави 97...
Магазин Магазин слајдер Ретро

И Елвис Присли примил вакцина за да ги убеди луѓето да се вакцинираат

Слободен печат
Светот очигледно, во некои работи, не се менува. Во 1956 година светот се соочил со нова опасност – епидeмија на полио или детска парализа (заразна...
Забава Магазин Магазин слајдер

Се продава легендарниот „мерцедес“ на Елвис Присли, во сличен модел се возел и Јосип Броз Тито

Слободен печат
Легендарната престижна лимузина „мерцедес-бенз 280 СЕЛ“ којa се наоѓала во возниот парк на Елвис Присли е огласена за продажба. Овој примерок со трикратна ѕвезда е...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Последните зборови на овие 7 легенди пред смртта: Вака тие се збогуваа со светот! (ФОТО)

Слободен печат
Нивните последни зборови беа запаметени, исто како и тие самите… Никој навистина не знае што се случува во моментите пред смртта. Можеби навистина целиот живот ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вистината за кралот на рокенролот го шокираше светот: Сите го сакаа Елвис Присли, но тој не се поднесувал себе!

Слободен Печат
Елвис Присли, светската музичка икона на 20 век и кралот на рокенролот, починал на денешен ден во 1977 година на 42-годишна возраст, а неговиот гроб...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вознемирувачки детали за самоубиството на внукот на Елвис Присли испливаа на површина! (ФОТО)

Слободен Печат
Бенџамин Кио (27), внукот на рокенрол легендата Елвис Присли, на почетокот од месецов изврши самоубиство во својата вила во Калабасас. Внукот на рокенрол легендата бил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Внукот на легендарниот Елвис Присли изврши самоубиство на 27-годишна возраст!

Слободен Печат
Синот на Лиса Мари Присли, Бенџамин Кио пронајден е мртов, пишуваат странските медиуми. Музичарот, инаку внук на легендарниот Елвис Присли почина во неделата во Калабасас,...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Музички времеплов: Последниот настап на Елвис Присли, кралот на рок музиката

Слободен печат
Кралот на рок музиката, Елвис Присли генерациите го помнат по заводливата насмевка и фантастичниот звук на музиката, кој остави белег на наредните музички правци. Повозрасните...
Магазин

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

слободен печат
Лиса Мари Присли и Мајкл Џексон се разведоа во 1996 година, а таа тврди дека ништо не укажувало на фактот што тој злоставувал деца. Ќерката...
Еспресо Шоу биз

Роби Вилијамс се изедначи со Елвис Присли! (ВИДЕО)

Слободен печат
Албумот на Роби Вилијамс, „Божиќен подарок“ (The Christmas Present) до минатата недела беше на второто место на британските топ листи ведбаш после групата „Колдплеј“, но...