ВИДЕО | Меган Фокс му кажа „да“ на Машин Ган Гели: во бизарен стил, тие прославија пиејќи си ја нивната крв!

Машин Ган Кели и Меган Фокс
Машин Ган Кели и Меган Фокс

Контроверзниот пар Меган Фокс и Машин Ган Кели си дадоа завети на вечна љубов.

По година ипол врска, Машин Ган Кели ја запроси Меган Фокс, а како што и самите велат, прославиле во нивен стил, пиејќи си ја взаемно нивната крв. Пејачот ја побара актерката за жена со прстен специјално изработен за неа, украсен со смарагд и и дијамант во форма на срце.

Актерката сподели видео на својот инстаграм-профил со кое откри дека нејзиното момче ја побара за жена.

На видеото освен звуци на природата, се гледа само моментот на просидбата. Меган и Машин Ган стојат пред куќата каде наводно почнала нивната љубов, кога музичарот клекнува на колено и ѝ го покажува прстенот. Меган изненадено и среќно вели „ДА“ и се прегрнуваат и бакнуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Megan Fox (@meganfox)

Во описот на објавата стои:

„Во јули 2020та, седевме под ова дрво. Побаравме магија. Бевме несвесни за болката со која ќе се соочиме за толку краток, бурен периодо. Несвесни за работата и жртвите што оваа врска ќе ги побара од нас, но опиени од љубов. Некако, година ипол подоцна, откако заедно го поминавме пеколот и се смеевме повеќе од што мислев дека е можно, тој ме побара за жена. И исто како и во секој живот пред овој и тој што следи, јас реков ДА.

… и потоа ја пиевме нашата крв“

И музичарот потоа сподели видео на кое го покажува вереничкиот прстен на раката на Меган, кој бил специјално изработен по негова нарачка и со особено значење за неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by the Blonde Don (@machinegunkelly)

На објавата напиша:

„Да, во овој живот и секој нареден. Под истите гранки каде што се вљубивме, ја донесов и ја побара за жена. Знам дека традицијата е еден драгоцен камен, но јас сакав два. Смарагд – нејзиниот камен, и дијамант- мојот камен. Тие се поставени на два магнетни прстени кои се привлекуваат како две половини од истата душа, кое е всушност нашата љубов.

Меган пред неодамна официјално се разведе од Брајан Остин Грин, со кого беше речиси 10 години во брак и со кого има три синови.

Видео на денот