33.8 C
Скопје

ВИДЕО | Марија Шерифовиќ паднала на глава за време на снимањето на „Sвездите на Гранд“: Пејачката ја покажа модринката на лицето

Пејачката Марија Шерифовиќ им покажа на своите обожаватели како се снима музичкиот натпревар „Sвездите на Гранд, комплетните подготовките зад камерите во кое таа е еден од членовите на жирито.

Додека членовите на жирито и продукцијата се подготвуваа за новата епизода, Шерифовиќ снимаше сè со својата камера, па во кадар беа режисерот Саша Поповиќ, Мира Шкориќ, Јелена Карлеуша и Снежана Џуришиќ.

Снимките кои пејачката ги прави се дел од нејзините влогови на кои Марија ги започна за време на пандемијата, бидејќи сите настапи на музичарите ширум светот се одложени.

Потоа се обрати на видеото, велејќи дека за време на снимањето „паднала на глава“, а на нејзиниот образ може да се забележат две модринки.

„Снимањето траеше до доцна, мојот фотоапарат се исклучи. Синоќа паднав на глава. Имаше забави, но јас не пиев и паднав на глава“, изјавила таа.

Поврзани вести

Емилијан Салиевски: Сакам преку песните да пренесам позитивна порака за различни теми

Анита Златкова

Стивен Спилберг почнува соработка со „Нетфликс“: Ново поглавје на кинематографската историја

Слободен Печат

Можно ли е да се истенчите за само 14 дена? Да, со овој протокол за слабеење!

Слободен Печат

Дунавка Трифуновска се огласи по веста за разделбата со Ване Цветанов: Минатото не треба да „пушта ларви“ во сегашноста

Слободен Печат

ФОТО: Кајли Џенер ги згрози обожавателите со својата објава на „Инстаграм“

Слободен Печат

Зошто урмите се сметаат за најздравото овошје во светот?

Слободен Печат

Остави Коментар