23.8 C
Скопје

Tag : влог

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Марија Шерифовиќ паднала на глава за време на снимањето на „Sвездите на Гранд“: Пејачката ја покажа модринката на лицето

Слободен печат
Пејачката Марија Шерифовиќ им покажа на своите обожаватели како се снима музичкиот натпревар „Sвездите на Гранд, комплетните подготовките зад камерите во кое таа е еден...
Вести Македонија

Граѓани, компании и институции во осигурување вложиле 163,7 милиони евра

Слободен печат
Граѓани, компании и институции минатата година купиле осигурителни полиси за животно и за неживотно осигурување во вкупна вредност од 10,06 милијарди денари (163,7 милиони евра),...
Вести Економија

Златото ја сака кризата: Зошто некогаш е добро да инвестираме во овој благороден метал?

Слободен печат
Кога настапи пандемијата, ретко кој можеше да претпостави дека ќе дојде до криза од вакви размери, луѓето да се плашат за егистенција и за својата...
Вести Македонија

Пендаровски: Влогот во младите иноватори е влог во нашата иднина

Слободен печат
Влогот во младите иноватори е влог во нашата иднина. Од интерес на нашата држава е македонските пронаоѓачи да го најдат своето место во нашите научни...