17.8 C
Скопје

Tag : марија шерифовиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Марија Шерифовиќ има „одличен“ совет за решавање на седите влакна

Слободен печат
Марија Шерифовиќ отпатува во Црна Гора во новата улога на ЈуТјуб со нејзиниот пријател Милош, а додека тие беа во автомобилот, поранешната претставничка на Евровизија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Марија Шерифовиќ паднала на глава за време на снимањето на „Sвездите на Гранд“: Пејачката ја покажа модринката на лицето

Слободен печат
Пејачката Марија Шерифовиќ им покажа на своите обожаватели како се снима музичкиот натпревар „Sвездите на Гранд, комплетните подготовките зад камерите во кое таа е еден...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гоца Тржан, Марија Шерифовиќ, Катарина Остојиќ… Овие естрадни ѕвезди биле жртви на насилство

Слободен печат
Иако многумина јавните личности ги гледаат како луѓе кои немаат проблеми во животот, тоа е далеку од вистината. Многу личности од српската естрада биле жртви...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: За време на пандемијата, Марија Шерифовиќ научила да прави сарма

Слободен печат
Пејачката Марија Шерифовиќ се осврна на настаните што се актуелни последната година и истакна дека направила голема пауза во кариерата поради пандемијата на коронавирусот. Сепак,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Балканот воодушевен од евровизиската песна „Молитва“ во изведба на корејска група: Марија Шерифовиќ им посака победа

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави видео од корејски музички натпревар на кое четири млади вокали ја изведуваат евровизиската „Молитва“ од тогашната српска претставничка Марија Шерифовиќ....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ воодушевени од нејзиниот танц: Водителката на „Sвездите на Гранд“ ја освои публиката

Слободен печат
Сања Кужет, водителката на шоуто „Sвездите на Гранд“, воодушеви со својот изглед во синоќешното шоу. Имено, Сања носеше минијатурен фустан на прерамки, во нежно розова...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана Дапчевиќ искрено за Марија Шерифовиќ: „Мара да се држи до микрофонот, таа никогаш нема да биде влогерка“

Слободен печат
За време на пандемијата бројни музички ѕвезди си најдоа по некое хоби за деновите поминати без настапи и публика да поминуваат побрзо. Пејачката Тијана Дапчевиќ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Марија Шерифовиќ призна дека фантазира за венчавката и дека сака да има дете во иднина

Слободен печат
Во своето ново видео на „YouTube“, пејачката Марија Шерифовиќ одговараше на прашањата на обожавателите и по тој повод откри непознати детали од нејзиниот приватен живот....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија Шерифовиќ за љубовта: „Верувам дека најдоброто нешто во животот на таа личност би било да биде моја девојка“

Слободен печат
Во интервју за „ Story“, Марија Шерифовиќ зборуваше за љубовта и емотивните врски. На прашањето дали е лесно да се биде нејзин емотивен партнер, пејачката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Немате 500 евра во џеб, а носите брендирана облека: Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот!

Слободен Печат
 На пејачката Марија Шерифовиќ не ѝ е јасна потребата на луѓето кои сакаат да носат брендирани парчиња облека, а немаат пари за да купуваат копија,...