ВИДЕО | Капитенот Ристовски стрелец во победата на Динамо Загреб

Фото: GNK Dinamo/Twitter

Динамо Загреб во рамките од 19. коло во ХНЛ славеше победа со 2:1, а стрелец на еден од двата гола за „модрите“ беше капитенот на македонската репрезентација, Стефан Ристовски.

По само осум минути игра се затресе мрежата на Локомотива, но тој гол на Батурина беше поништен поради офсајд. Меѓутоа немаше офсајд кога Ристовски се најде на вистонското место по едно нафрлување и погодена статива, ја смести топката во празната мрежа.

До крајот на средбата и Батурина се запиша во листата на стрелци за 2:0 во 59. минута. Пивариќ беше стрелец за Локомотива. Во 82. минута Мишиќ од редовите на Динамо заработи црвен картон, но гостите тоа не го искористија.

Заедно со стрелецот Ристовски и Аријан Адеми ги одигра комплетните 90 минути.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот