ВИДЕО | Калиопи: Се ближи 16. октомври … А тагата сè посилно и посилно го стега моето грло

Фото: Инстаграм/Принскрин

16 октомври, 2007 година – како гром од ведро небо утрото одекна веста на целиот Балкан дека загина најголемата музичка ѕвезда на овие простори, Тоше Проески.

Иако годините минуваат, болката останува иста, како за семејството, неговите ванови, но и голмиот број на соработници и колеги на Проески.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Skopjeinfo.mk (@skopjeinfo.mk)


Нашата позната пејачка Калиопи Букле на својот инстаграм – профил сподели видео во кое се слуша дел од нејнзина песна чии стихови ги посвети на Тоше и болката која се уште ја чувствува по неговата загуба…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Видео на денот