-6.1 C
Скопје

Tag : Тоше Проески

Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца со огромна емоција зборуваше за Тоше Проески: Тој беше вистински ангел! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Тоше Проески почина на 16 октомври 2007 година, а 13 години подоцна тагата за него сè уште е присутна. Нема доволно убави зборови за Тоше,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гоца Тржан: Тоше не беше ни малку скромен, сакаше да го освои целиот свет

Слободен печат
Српската пејачка Гоца Тржан која соработуваше со Тоше Проески и заедно го снимија дуетот „1200 милји“, по 13 години од неговата смрт, сè уште со...
Вести Македонија Слајдер

Заев на откривањето на вечното почивалиште на Тоше Проески: Нека ни е вековит споменот за ангелот македонски

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше во Крушево на откривањето на спомен обележјето на Тоше Проески. „Од денеска натаму имаме вечно почивалиште и спомен дом достојни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лекции од Тоше кои не смееме да ги заборавиме: Цел свет е убав кога си насмеан. Кога си нерасположен, те нервира и сончев ден

Михаило Донев
Човекот чие мото беше „ве сакам сите“ и знаеше само за искрена љубов и добрина, да не беше тој кобен 16 октомври 2007 година, сѐ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонските ѕвезди споделуваат емотивни пораки и фотографии за вечниот спомен за Тоше

Слободен Печат
Денес е 13-годишнина од трагичната смрт на нашиот Тоше. Денес, неговите пријатели, соработници, колеги и вечни обожаватели споделуваат емотивни пораки и фотографии во знак на...
Вести Македонија Слајдер

Тринаесет години без Тоше Проески (ВИДЕО)

Слободен печат
Земјава и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред тринаесет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка,...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Тони Цетински во пресрет на 13-годишнината од смртта на нашиот Тоше: Ти си ангел на добрината

Слободен Печат
Во пресрет на 13-годишнината од смртта на нашиот Тоше Проески, неговиот голем пријател и колега, хрватскиот пејач Тони Цетински со своите обожаватели сподели дека никогаш...
Вести Македонија

Маратонците утре ќе трчаат до Крушево во чест на Тоше

Слободен печат
Крушево утре го одбележува денот на загинување на големата македонска  и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески кој пред 13 години загина во сообраќајна несреќа кај Нова...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Маратонците ќе трчаат во чест на Тоше Проески

Слободен печат
И оваа година во спомен на Тоше Проески, кој трагично загина на 16 октомври 2007 година, ќе трчаат десет маратонци кои ќе пристигнат во Крушево...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се сеќаваме на последниот концерт на Тоше Проески: Никогаш нека не се изгасне ѕвезденото небо!

Слободен печат
На 5 октомври 2007 година Тоше го одржа својот последен концерт на Градскиот стадион во Скопје. Десетици илјади фанови на Тоше со него разменуваа неверојатна...