-6 C
Скопје

ВИДЕО+ФОТО | Се прослави во филмот „Карате Кид“ пред 37 години: Денес тој има 59 години и воодушевува со својот младешки изглед!

Познатиот актер изненадува со својот младешки изглед…

Американскиот актер со италијанско потекло Ралф Мачио (59) се прослави со улогата на Даниел ЛаРусо во познатиот филм „Карате Кид“ од 1984 година.

Ова култно филмско остварување ги освои сите филмски листи во тоа време, а една од причината за толкавата популарност е токму Ралф кој во својата 22 година од животот му влезе под кожа на Даниел Ла Русо.

Беше детска симпатија и на пејачката Наташа Кан, попозната под уметничкото име „Bat for Lashes“, која во 2009 година му ја посвети песната „Daniel“, во чиј спот на вратот го има насликано неговото лице.

Од премиерата на „Карате Кид“ поминаа 37 години, а актерот денес е на прагот од шестата деценија, но се уште мами воздишки кај жените и воодушевува со својот младешки изглед.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 20 јануари: Бидете доволно трпеливи, сè ќе си дојде на свое место
Фото: Профимедиа

Тајната за својата младоликост Ралф ја откри во интервјуто за магазинот „People“, а тврди дека за неговиот добар изглед е заслужна генетиката.

Мачио веќе 33 години е во брак со медицинската сестра Филис Фиеро, со која е во љубов од средношколските денови. Парот има две деца, 28-годишната Џули и 25-годишниот Даниел, кој името го добил токму по најпознатата улога на својот татко.

Фото: Профимедиа

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

Слободен печат

Остави Коментар