19 C
Скопје

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Американската раперка Карди Би потрошила многу пари оваа недела за да купи дури седум нови дизајнерски чанти за нејзината двегодишна ќерка.

Покрај прескапите дизајнерски чанти, раперката и купила скап накит на својата галеница, како и украси за коса, при што раперката открила:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cardi B (@iamcardib)

„Имав луд шопинг. Додуша, сè за Калчр, не за мене. Се е во ред. Бог ми даде „кукла“ со причина, нели“, изјавила 28-годишниот раперка, пренесува „Page Six“.

Новите дизајнерски и подароци за малечката Калчр чинат нешто помалку од 30 000 американски долари.

„Ова се случува кога Бог ќе ви подари ќерка која долго сте ја посакувале. Купувам повеќе за неа отколку за себе“, додала раперката со радосен глас.

Поврзани вести

ФОТО: Шерон Стоун воодушевува во едноделен костим за капење

Слободен Печат

Најдобрите македонски диџеи: 9 мај – резервиран за „Фјужн фестивал“

Слободен Печат

Актерот Метју Пери флертувал со 19-годишна девојка: Дали сум стар колку татко ти?!

Слободен Печат

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш следеа дополнителни прашања

И. Т.

Вкусни идеи: Како да ги искористите останатите вапсани јајца

Слободен Печат

Вежбање за време на бременоста: Зошто пилатесот е корисен за трудниците?

Остави Коментар