ВИДЕО | Eврогол од слободен удар во македонската Трета лига

На натпреварот од Третата македонска лига – Исток помеѓу Дојранско Езеро и Овче Поле кој заврши со победа од 2:1 на домаќините „падна“ гол каков што е реткост за македонските фудбалски терени, посебно во овој ранг.

Фудбалерот на домаќините Слободан Митков од околу 30-тина метри испрати фантастичен удар кој заврши во пречката, а потоа со малку среќа топката заврши и зад грбот на противничкиот голман.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот