ВИДЕО | Бака Прасе се пофали со новиот стан од 1.000.000 евра: Погледнете како изгледа

Фото: Принтскрин - ЈуТјуб - Инстаграм

Српскиот јутјубер Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе ги изненади своите следбеници со најновото видео кое го сподели на својот Јутјуб канал, а во кое го покажува својот нов стан во Белград за кој како што вели платил неверојатни 1.000.000 евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bogdan Ilic (@bakaprase)

„Ало сиромав, не можеш да влезеш во мојот двор. Дворот е бомба, обезбедувањето е лудо, се е покриено со камери“, вели Богдан Илиќ, во видеото, а потоа ја отвора вратата од неговиот нов дом.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bogdan Ilic (@bakaprase)

Бака го снимил секој дел од луксузниот простор во кој ќе живее со неговата сакана Ана во ексклузивната населбата „Белград на вода“ – монументален проект на урбана ревитализација, кој на српската престолнина ѝ даде нов, модерен и светски лик.

„Конечно го менувам станот, мислам дека е време уште малку да го подобрам квалитетот на животот“, изјави Богдан воодушевувајќи се од секој детаљ во неговиот нов дом.

Илиќ ја покажа терасата со поглед на Сава и заклучи дека „добро е да си богат“.

„Готово е, нема да се срамам од тоа што го работев и заработив за овој стан! Сега ми велиш дека станот е лудница… Па да, затоа што чинеше 1.000.000“, изјавил  Илиќ.

ФОТО | Запален ресторанот на Бака Прасе: Јутјуберот тврди дека некој фрлил молотов коктел

ФОТО | Поранешната девојка на Бака Прасе со провокативни фотографии „плаче“ за завршената врска

Видео на денот