9 C
Скопје

ВИДЕО: Aмериканки се маскирале во старици за да се вакцинираат 

Aмериканки од сојузната држава Флорида се маскирале во старици за да добијат втора доза од вакцината, јавуваат американските медиуми.

Како што извести Уредот за јавно здравје на округот Оринџ на Флорида две жените на возарст од 44 и 34 години стигнаа на местото на вакцинација носејќи капи, ракавици и наочари, за да ги прикријат своите години.

Директорот на бирото за јавно здравје на округот Оринџ др. Раул Пино рече дека двете жени имале потврда дека примиле прва доза од вакцината. Но, втората доза не успеале да ја добијат бидејќи здравствените работници се посомневале во исправноста на нивните документи.

Здравствените власти не знаат како успеале да дојдат до првата доза на вакцината и дали и тогаш се облекле како  старици.

Прочитајте и...  Жерновски до Агатангел: Иако со години фрлаше анатеми врз мене, ти посакувам брзо да закрепнеш

Погледнете го видеото:

 

Поврзани вести

Лансет: Британската варијанта на коронавирус не предизвикува потешки форми на ковид-19

Слободен печат

Лавров во Техеран ќе разговара за нуклеарниот договор и кибер нападот врз Натанц

Слободен печат

Советот за безбедност на ООН денес разгледува извештај за работата на УНМИК

Слободен печат

Канада забрани извоз на дронови во Турција

Слободен печат

Бајден: Мирните протести се разбирливи, но нема оправдување за насилството

Слободен печат

Најмалку 20 загинати во автобуска несреќа во Перу

Слободен печат

Остави Коментар