Виц на денот: Втор брак

Цветко збунет го прашува Трпе:
– Трпе, стварно ли се разведе од Трпана, па после се зема со сестра и?
– Да, вистина е.
– Е зошто бе човече?
– Па се навикнав на тештата.

Прочитајте и...  Повеќе нема изговори за кучињата да се шетаат во паркови за деца

Прочитај повеќе

10 симптоми што укажуваат на почеток на Алцхајмерова болест

Слободен печат

Дневен хороскоп за 30 септември: Во љубовта никаде не треба да брзате, сѐ што е ваше, ќе си дојде

Слободен печат

Османи: Првата меѓувладина конференција би требало да се одржи во декември

Слободен печат

Бајден собра рекордни 3,8 милиони долари донации за еден час

Слободен печат

Видео средба на министерот Бујар Османи со Хајко Мас

Слободен печат

Над милион Американци веќе гласаа на претседателските избори

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пашинјан: Нема воено решение за конфликтот во Нагорно Карабах

Слободен печат

Димитров во Берлин на разговори за првата Меѓувладина конференција

Слободен печат

Последни подготовки пред стартот на онлајн учењето

Слободен печат

Продолжува судењето за Таргет-Тврдина со сведочење на новинари

Слободен печат

Одлуките на претседателот за вонредната состојба денеска пред пратениците

Слободен печат

Првата меѓувладина конференција се очекува до крајот на година, билатералната соработка во преден план

Слободен печат